דף הבית / בלוג / שולחן שוק כשר למהדרין

שולחן שוק כשר למהדרין

  להצעת מחיר על שולחן לאירוע השאירו פרטים או התקשרו:
  077-997-1800


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש באתר.

  יותר ויותר אירועים בשנים האחרונות בוחרים להגיש את האוכל בצורה של שולחן שוק. לדרך ההגשה הזו יש מספר יתרונות, ועל כולם תוכלו לקרוא מיד. עבור שומרי כשרות, יש כמה דברים שעליהם חשוב להקפיד לפני שבוחרים שולחן שוק. כדי שגם מי שמקפיד על כשרות יוכל להנות משולחן שוק מפנק, אנחנו מביאים לכם את כל מה שצריך לדעת על שולחן שוק כשר למהדרין.

  כיצד לבחור שולחן שוק כשר

  כאשר בוחרים בשולחן שוק כשר, ישנם שני דברים בסיסיים שאליהם חייבים להיות מודעים. הדבר הראשון הוא הבחירה האם השולחן יהיה בשרי או חלבי. ברגע שבחרתם בשולחן שוק בשרי או חלבי, לא יהיה ניתן להכניס כלל מוצרים מהסוג השני. לכל שולחן שוק יש יתרונות משל עצמו, ואתם חייבים לבחור מראש בדיוק איזה שולחן אתם רוצים ומה מתאים לקונספט של האירוע שלכם.

  הדבר השני שעליו חשוב להקפיד הוא כשרות המוצרים. אחרי שבחרתם שולחן בשרי או חלבי, המוצרים כולם צריכים להיות כשרים. הבשר, הלחמים, הרטבים, חומרי הגלם, הירקות והקינוחים צריכים כולם להיות עם חותמת כשרות רשמית כדי שגם שומרי מסורת יוכלו להנות משולחן שוק כשר.

  כלים וציוד

  נתון נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא השימוש בכלים ובציוד עבור שולחן שוק כשר. אם הכלים שבהם האוכל מוגש הם חד פעמיים אזי לא אמורה להיות בעיה של כשרות בכלים, אולם ביחס לציוד הרב פעמי חשוב שהוא יהיה ציוד כזה ששימש רק עבור מוצרים כשרים. הדבר נכון לגבי כל הציוד שבו אתם עושים שימוש לצורך שולחן שוק, ואסור שהוא יהיה כזה ששימש אתכם באירוע לא כשר.

  אם מצאתם מישהו שמוכן לארגן לכם שולחן שוק אולם הוא עובד גם בשבתות, אזי לא ניתן לקבל דרכו שירות עבור שולחן שוק כשר למהדרין. עבודה בשבת יכולה לאסור שימוש בכלים, ולכן עליכם למצוא ספק ששומר שבת.

  עובדים

  בשולחן שוק כשר חשוב שיהיו כמה עובדים יהודיים כיון שהדבר נצרך מבחינת כשרות. בנוסף, במקרה שבו יש יין בשולחן, חשוב שיהודי הוא זה שיפתח אותו.

  שולחן שוק בשרי כשר למהדרין

  בשולחן שוק בשרי כשר למהדרין אתם יכולים להגיש את מגון סוגי הבשר שאתם רוצים, כמובן תוך בדיקה שכולם בעלי חותמת כשרות מהודרת. בנוסף, עליכם להקפיד בעיקר על קינוחים פרווה כדי לא לערב אף מרכיב חלבי בסיומה של הארוחה וכדי לשמור על השולחן השוק בכשרות מהודרת. בשולחן שוק בשרי, הכשרות לא צריכה להפריע לכם לשמור על רמת שירות גבוהה כיוון שכיום יש מוצרים וחומרי גלם איכותיים מאוד שגם הם כשרים למהדרין.

  שולחן שוק חלבי

  שולחן שוק חלבי הוא אופציה נהדרת עבור אירועים שנערכים בשעות מוקדמות יותר, שבהם הקונספט הבשרי פחות מתאים. בשולחן שוק חלבי ניתן להגיש פלטות של גבינות קרות, מאפים ופשטידות, שייקים, עוגות ועוד. אין ספק שמבחינת קינוחים, בשולחן שוק חלבי אתם יכולים להרשות לעצמכם יותר מאשר בשולחן שוק בשרי, וזו בהחלט אפשרות טובה לשומרי כשרות.

  שולחן שוק פרווה

  שולחן שוק פרווה הוא שולחן שוק שבו אין אף מוצר בשרי או חלבי. שולחן שוק כזה יכול להתאים לא רק לשומרי כשרות אלא גם עבור מי שמקפיד על תזונה צמחונית. בשולחן שוק פרווה ניתן להגיש ירקות עם מטבלים, משקאות שונים, מאפים, קישים ללא מרכיבים מהחי ועוד.

  אין ספק ששולחן שוק פרווה דורש מכם יצירתיות רבה יותר כדי שהוא יהיה ברמה נאותה, אולם עם קצת מחשבה ומאמץ ניתן בהחלט לקבל שולחן שוק פרווה ברמה גבוהה מאוד.

  פירות וירקות בשולחן שוק

  פירות וירקות הם מרכיב מרכזי בכל שולחן שוק. הפירות משמשים בדרך כלל כקינוח והירקות הם כמובן חלק בלתי נפרד מהארוחה עצמה. בדרך כלל לא אמורות להיות בעיות בכשרות של פירות וירקות, אולם השנה היא שנת 'שמיטה' שבה יש איסור ליהודים לגדל ירקות בארץ ישראל. לאור זאת, חשוב להקפיד בשולחן שוק גם על הכשרות של הפירות והירקות.

  היכן ניתן להשיג שולחן שוק בכשרות מהדרין?

  כדי לבחור ספק שיביא עד אליכם שולחן שוק כשר למהדרין, אתם צריכים למצוא ספק שמחזיק בתעודת כשרות. כאמור, הכשרות של האירוע תלויה לא רק באוכל שאותו הספק מביא לאירוע שלכם אלא גם בציוד ובכלים שבהם הוא עושה שימוש, ולכן חשוב לבחור רק ספר שמציג תעודת כשרות בתוקף.

  מחיר של שולחן שוק כשר

  המחיר של שולחן שוק בכשרות מהודרת לא צריך להיות יקר בצורה משמעותית מאשר זה של שולחן שוק רגיל. עם זאת, לעיתים מוצרים שונים בכשרות מהודרת יכולים להיות יקרים יותר מאשר מוצרים ללא כשרות או בעלי כשרות רגילה, ולכן חשוב להיות מודעים לנתון הזה במקרה שבו יש פער מחירים מסוים.

  מהו שולחן שוק

  שולחן שוק הוא צורה מיוחדת וציבעונית שבה מגישים אוכל באירוע. באירוע שבו יש שולחן שוק, האוכל כולו נמצא על גבי שולחן גדול, ומעוצב בצורה מיוחדת. האורחים ניגשים אל השולחן וכל אחד יכול לבחור ממגוון המוצרים שמונחים על השולחן. האוכל כולו נעשה במקום ואתם יכולים להנות מאוכל טרי במיוחד, עם מראה ססגוני.

  הקונספט של שולחן שוק לא לחינם נפוץ כל כך. מדובר בצורה ייחודית להגיש אוכל באירוע, שבה כל האורחים ניגשים למקום מרכזי כדי לקחת את האוכל. האוכל בשולחן השוק מורכב מכל המאכלים שכולנו כל כך אוהבים כמו המבורגרים, לחמים מסוים שונים, מטוגנים רבים, ירקות וכמובן מגוון קינוחים. אם אתם שומרי כשרות, שולחן שוק בהחלט יכול להתאים לאירוע שלכם.

  לסיכום

  שולחן שוק הוא דרך נהדרת להגשת אוכל באירועים, וגם עבור שומרי כשרות האפשרות הזו בהחלט קיימת. אם אתם שומרי כשרות ומעוניינים בשולחן שוק לאירוע שלכם, עליכם להחליט קודם כל על סוג השולחן שאתם רוצים, בשרי, חלבי או פרווה. לאחר מכן תוכלו להגדיר איך אתם בדיוק רוצים שהשולחן שלכם ייראה, וכך גם אתם תוכלו להנות משולחן שוק כשר למהדרין לאירועים.

  לוגו טייבלז

  אודות כותב המאמר

  התוכן באתר טייבלז נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הקולינריה. כל זה בכדי להביא לכם את המידע המועיל ביותר כדי שתוכלו לבצע את הבחירה הנכונה לכם ולאירוע שלכם. אם אתם רוצים לשמוע עוד עלינו היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  אוכל ושתיה לאירועים שיכולים לעניין אותך: